KURUMSAL

Hakkımızda

''HAYALLERİNİZDEN İLHAM ALIYORUZ''

Mekan Prefabrik, 1990 yılında, Bafra merkezli olarak mühendis ve mimar ortaklığında kurulmuş olup firmanın faaliyet alanı geçmişe dayalı eğitim ve tecrübeleri dolayısıyla çelik yapılar ve prefabrik ağırlıklı olarak belirlenmiştir. Çalışmalarındaki kalite anlayışı ve güven hissi ile bu sektörde başarısını ve ismini kısa sürede duyurabilmeyi başarmıştır. Artan talep doğrultusunda betonarme yapıların inşaat-taahhüt faaliyetlerinde de bulunan firmamız, bünyesinde bulundurduğu, konusunda deneyimli mühendis ve mimarlardan oluşan proje ve şantiye departmanları ile müşteriye en iyi hizmeti sunabilmektedir.

Mekan Prefabrik, başta çelik taşıyıcı sisteme sahip yapılarda ekonomi, estetik ve sağlamlığı, kendine özgün projeleriyle yakalamış, mühendislik ve mimarlık temel ilkeleri üzerine kurulmuş bir inşaat firmasıdır.

Mekan Prefabrik, estetik ve yüksek dayanımı, ekonomi ile birleştirmeyi genel firma anlayışı olarak benimsemiştir. Bünyesinde bulundurduğu proje departmanı ile projelendirme çalışmaları profesyonel teknik ekip tarafından bilgisayar ortamında gerçekleştirilir. Statik hesaplamalar ve üç boyutlu çizimler ile yapılacak yapının bütün detayları oluşturulur. Projelerine uygun olarak atölyede hazırlanan imalatlar, uzman ekipleri ile yerinde montajını sorunsuz bir şekilde ülkemizin birçok bölgesinde uygulamayı başarmıştır.

Çelik yapılarla birlikte betonarme yapıları da imal edebilen firmamız sizlere projenizin her aşamasında hizmet verebilecek teknik imkân ve kabiliyete sahiptir.

Firmamızın faaliyet alanları aşağıdaki başlıklarda toplanabilir;

  • Çelik ve Çelik Yapıların İnşaat ve Projeleri
  • Betonarme Yapıların İnşaat ve Projeleri
  • Mimarlık, Mühendislik ve Müşavirlik Hizmetleri

Firmamız olarak, amaç edindiğimiz en iyi hizmeti, inşasını yaptığımız her yapıda yakalamak, sizlere görsel ve dayanıklı yapıları sunabilmek, yapınıza prestij katabilmek çabası içindeyiz.